איפה כדאי ללמוד דאטה אנליסט

בין שלל המקצועות בעולם ההייטק, בולט במיוחד תחום הדאטה אנליסט. למי שנמצא בחוץ השם הזה עלול להישמע קצת מבלבל, וכדי לעשות לכם סדר בדברים, כדאי להבין שמדובר על אחד התפקידים החשובים ביותר בכל חברה. כדי להיות דאטה אנליסט מוביל יש צורך בלימודים מעמיקים, ואנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שצריך לדעת כדי למצוא מקום מתאים עבורם.

דאטה אנליסט

דאטה אנליסט הוא מי שאחראי על ניתוח מידע בחברה. המהפכה הטכנולוגית שאנחנו נמצאים בליבה הביאה למצב שבו באופן יחסית מהר אנחנו אוגרים כמויות גדולות של מידע. לכל חברה או ארגון יש הרבה מה לעשות עם המידע שהוא אוגר, אולם האתגר נמצא ביכולת לסנן את אותו מידע. 

כמות גדולה של מידע הופכת להיות לא רלוונטית אם אנחנו לא יודעים איך למצוא בתוכה את מה שאנחנו צריכים. בדיוק במקום הזה נכנס הדאטה אנליסט ובעזרת כלים מתקדמים הוא עוזר לנו לנפות את המידע ולהפיק ממנו בדיוק את מה שרלוונטי לנו.

למה כדאי ללמוד את זה

הסיבה הראשונה שבגינה כדאי לכם לפנות ללימודי דאטה אנליסט היא שמדובר באחד התחומים הכי מבוקשים בשוק התעסוקה. דאטה אנליסט מוצלח יכול לקבל הרבה מאוד הצעות עבודה, והמשכורת שלו תהיה בהתאם. בנוסף, התפקיד מאפשר לכם להנות מגיוון תעסוקתי רב כיון שבכל מקום שאליו תלכו בשוק העבודה תראו ביקוש גבוה לדאטה אנליסטים. 

אחד האתגרים הגדולים הוא איך להיכנס לתחום הזה, והשאלה הזו חשובה במיוחד עבור מי שלא מחזיק בזיקה כלשהי לעולם ההייטק. בחירה של מקום לימודים היא תמיד בחירה רגישה, במיוחד אם מדובר על תחום מורכב וסבוך כמו דאטה אנליסט. לפניכם מספר פרמטרים שאותם כדאי לקחת בחשבון כאשר ניגשים לבחור מקום לימודים.

צוות הוראה

הדבר הראשון וכנראה החשוב ביותר הוא לבדוק את צוות ההוראה במקום שבו אתם הולכים ללמוד. גם דברים מסובכים יכולים להפוך לפשוטים אם רק יודעים כיצד להעביר אותם. מנגד, ידע מורכב שעובר בצורה לא טובה עלול לסבך גם את מי שבקי בתחום. כדי שהידע יגיע אליכם בצורה טובה, המורים שלכם צריכים להיות טובים, ולכן את איכות ההוראה תבדקו לפני כל שאר הדברים.

תנאים מוקדמים

נתון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא את התנאים המוקדמים ללימודים. לא מעט מקומות דורשים ידע מסוים בתחומי המחשבים על מנת להיכנס לקורס דאטה אנליסט, והם גם בונים על הידע הזה בקורס עצמו. הדבר הזה מוביל למצב שבו אין לכם מה לחפש בקורסים הללו לני שיש לכם את הידע המתאים. בהקשר הזה אתם לא צריכים לדאוג, יש מספיק מקומות שיתחילו אתכם מההתחלה.

ניסיון בשילוב תעסוקתי

כפי שהבנתם, הלימודים הם רק החלק הראשון בקריירה של דאטה אנליסט, והעיקר הוא כמובן למצוא משרה ולהשתלב בשוק העבודה. לאור זאת עליכם לחפש מקום לימודים שידע גם לעזור לכם להשתלב בשוק התעסוקה ולמצוא את המשרה הראשונה שלכם. הדבר הזה חשוב במיוחד אם אין לכם ניסיון רלוונטי בתחום, כיון שאז חיפוש העבודה הופך להיות מאתגר עוד יותר. 

היקף והעמקה בחומר

כאשר אתם ניגשים לבדוק קורס דאטה אנליסט, בדקו גם מה היקף העמקה שיש בחומר הנלמד. כדי שתהיו דאטה אנליסטים טובים, חשוב שתבינו את היסודות של התחום ומאיפה הכל התחיל. עם זאת, התיאוריה אינה מספיקה, וחשוב לשים לב שאתם לא מגיעים למצב שבו אתם נשארים שם.

התנסות מעשית

הרקע התיאורטי הוא חשוב, והוא כמובן מהווה בסיס לכל מה שאפשר לעשות עם הנתונים שאנחנו אוספים. יחד עם זאת, אחת הבעיות בקורסים רבים של דאטה אנליסט היא שמדובר על קורסים קדמיים מידי, כלומר שהצד המעשי בהם לא תופס הרבה מקום. כאמור, אנחנו מודעים לחשיבות הרבה שיש לידע התיאורטי, אולם לצד זאת אי אפשר לוותר על התנסות מעשית אינטנסיבית.

תלמידים שהיו בקורסים בלי להתנסות בצורה מעשית עלולים להגיע למצב שבו הם לא ידעו איך לעבו בפועל, דבר שעבורו הם לקחו את הקורס. חפשו מקום שיעזור לכם לעבוד כדאטה אנליסטים החל מהיום הראשון שלכם בעבודה. 

שכר לימוד

הנתון האחרון שאליו כדאי להתייחס הוא גובה שכר הלימוד שאותו תשלמו. לאור העבודה שמקצוע הדאטה אנליסט יכול להכניס לכם משכורת יפה בכל חודש, הלימודים שלו אינם זולים. חפשו מקום ששכר הלימוד בו מתאים לכם, אך יחד עם זאת היזהרו ממקום שמציע לכם שכר לימוד נמוך בצורה חריגה, כיון שזה עלול להצביע על איכות הוראה ירודה. 

 

smart brain data

smart brain data היא מכללה שהוקמה לאחר שנים של מתן קורסים והכשרות בתחומים רבים בעולם ההייטק. המכללה שמה דגש מיוחד על הכשרות בתחום מדע הנתונים, ואם גם אתם רוצים להפוך להיות דאטה אנליסטים מובילים בחברות הייטק, smart brain data היא בדיוק המקום להתחיל את זה ממנו. הקורסים ניתנים באופן מקוון, כך שמכל מקום ניתן לקחת בהם חלק. 

לסיכום

דאטה אנליסט או מנתח נתונים הוא תפקיד מפתח בעולם ההייטק. בכל ארגון, חברה או עסק נצברות כמויות אדירות של מידע, והדאטה אנליסט הוא מי שמחזיק את הכלים שעוזרים לחברה להשתמש ביעילות במידע הזה. הלימודים בתחום מקיפים מאוד, וחשוב למצוא מקום מתאים שבו תוכלו ללמוד את זה. כאן קיבלתם סקירה על הפרמטרים החשובים שצריכים להיות בראש שלכם בבחירת המקום.

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר