מה זה בדיוק SQL?

היום כמעט כולם כבר שמעו על טכנולוגיית ה- SQL, מאחר ומדובר על טכנולוגיה וותיקה ומוכרת, המאפשרת לתקשר עם מסדי נתונים שונים. בניגוד לשפות תכנות אחרות, שפת SQL מיועדת בעיקר לעבודה עם מסדי נתונים, ולא ניתן להשתמש בה לבניית אפליקציה או אתר. נהוג להשתמש בשפת SQL על מנת לנהל נתונים שונים מתוך מסדי נתונים (דאטה בייס), הכוללים נתונים המאורגנים בטבלאות. זוהי הדרך היעילה ביותר לבצע שאילתות שונות ולארגן מחדש את הנתונים הרלוונטיים עבורכם.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח ללמד אתכם SQL ברמה הגבוהה ביותר. אנו מתחייבים לשיטות הדרכה חדשות, שיאפשרו לכם להיכנס לעולם הדאטה. המכללה שלנו מציעה קורסים מקוונים, שיאפשרו לכם ללמוד טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, שיתרמו רבות לקריירה העתידית שלכם. שנים של וותק וניסיון בתחום אפשרו לנו לשכלל את הקורסים ואת שיטות ההדרכה ולהשקיע במרצים האיכותיים והמקצועיים ביותר בתחום.

מהם היתרונות של שפת SQL?

מדובר על שפת תכנות פשוטה וקלה ללמידה. שפת התכנות יעילה באחזור וניהול של נתונים בבסיסי נתונים קיימים, באמצעות שאילתות פשוטות, בעלות דמיון רב לשפה האנגלית. לכן כל אחד יכול ללמוד את שפת התכנות ולהתחיל לעבוד איתה, ללא שום מאמץ מיוחד. זוהי שפת התכנות המושלמת למתחילים, מאחר והיא שימושית ופשוטה ללמידה. מעבר לכך, חשוב להדגיש כי מדובר על שפת תכנות נפוצה, המשמשת במגוון עצום של ארגונים וחברות, לכן ישנו ביקוש תמידי לעובדים מקצועיים ומנוסים בתחום. אומנם ניתן היום למצוא שפות תכנות חדשות ומודרניות, אך לא נראה כי SQL הולכת להיעלם בזמן הקרוב. רוב מדעני הנתונים והאנליסטים משתמשים בה באופן שוטף, לכן ככל הנראה הביקוש לשפה ימשיך את הביקוש לאנשי מקצוע מהתחום.

SQL – למי זה יכול להתאים?

SQL נחשבת היום לאחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר, במיוחד בקרב אנשי הדאטה, אך לא מעט מתכנתים בוחרים להשתמש בה באופן שוטף. כדאי לזכור כי מי שמעוניין להיכנס לתפקיד דאטה אנליסט למשל, חייב להכיר את השפה. באמצעות קורס מקצועי ניתן ללמוד את כל הכלים הנדרשים עבור דאטה אנליסט מתחיל, כולל שפת SQL. תפקידו של אנליסט הנתונים כולל יצירת מדדים והגעה לתובנות, הניתנות ליישום בשטח. המטרה היא לשפר ולייעל את ההתנהלות הכללית של הארגון ולסייע למקבלי ההחלטות להגיע להבנות מעמיקות ורלוונטיות. כמו כן, מדעני נתונים (דאטה סיינטיסט) משתמשים גם כן ב- SQL על בסיס קבוע, מאחר והם נאלצים לנתח ולעבד כמויות עצומות של נתונים. בנוסף, כל מי שעוסק בבינה עסקית (BI) או בלמידת מכונה, חייב להכיר את כל הניואנסים של SQL.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח להציע לכם קורס דאטה אנליסט ברמה הגבוהה ביותר, המכיל לימודי SQL. הקורס שלנו יעניק לכם את כל הכלים להתחיל לעבוד בתחום ולבצע ניתוח ועיבוד מעמיק של הנתונים השונים. למידע נוסף, צרו קשר!

 

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר