איך נראה יום עבודה של אנליסט?

אין ספק כי אנליסט נחשב היום לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה, מאחר וכבר לא ניתן להימנע מכמויות המידע העצומות, הזולגות לכל ארגון וחברה. אם בעבר היה מדובר על תפקיד השמור לעולם ההייטק, הרי שהיום ניתן למצוא ביקוש גבוה לאנליסטים גם ברוב סוגי החברות, הארגונים והתעשיות. האנליסט מסוגל לאחסן, לכרות, לנתח ולעבד כמויות עצומות של נתונים שונים, במטרה להסיק מהם מסקנות אסטרטגיות ועסקיות חיוניות. 

מה כדאי לדעת לגבי יום עבודה של אנליסט?

יום העבודה של כל אנליסט נראה מעט שונה, מאחר ותחום הפעילות שלו קשור באופן ישיר לתחום העיסוק של החברה או הארגון שבו הוא עובד. בכל מקרה, מדובר על התעסקות בכמויות עצומות של מידע ונתונים, הזולגים אליו ממגוון רחב של מקורות שונים. תפקידו של האנליסט הוא לסנן את הנתונים הרלוונטיים עבורו, על מנת לנתח ולעבד אותם בצורה היעילה ביותר. המטרה הסופית היא כמובן להגיע למסקנות, שיוכלו לשמש את מנהלי החברה לצורך שיפור ההתנהלות היומיומית והגדלת אחוז הרווח. האנליסט עובד בסביבת עבודה טכנולוגית ומתקדמת ומשתמש בכל יום בטכנולוגיות החדשניות ביותר. הוא אמור להשתמש בכלים ובאנליזות שונות, על מנת לנתח בצורה מדויקת את ביצועי העבר של הארגון, לזהות את המגמה הנוכחית ולבצע תחזית לגבי העתיד הצפוי לארגון. מאחר והנתונים השונים חיוניים לצורך הגעה לתובנות עסקיות משמעותיות, האנליסטים נדרשים בכל תחומי החיים, החל מעבודה בגופים פיננסיים שונים, מוסדות בריאות, גופים מסחריים וכדומה.

תפקיד האנליסט בחברות ובארגונים השונים

התפקיד של האנליסטים מגוון במיוחד, מאחר והוא מושפע מהחברה והמבנה הארגוני שלה. לכל ארגון יש את התהליכים הארגוניים שלו, סביבת העבודה הקיימת ואופי הלקוחות, אשר משפיעים על התפקיד של האנליסט ועל יום העבודה שלו. בחלק ממקומות העבודה למשל, האנליסטים מתבקשים לבצע משימות מורכבות יותר, השייכות בחברות אחרות לאנשי ה- BI או לאנשי הדאטה סיינס. בכל מקרה, האנליסטים נדרשים לחשיבה יצירתית, הבנה עסקית מפותחת ובחלק גדול מהמקרים לחשיבה מחוץ לקופסא. כל אנליסט עובד עם סוג וכמויות שונות של נתונים, דבר שגם כן משפיע על המשימות היומיומיות שלו. ברוב המקרים מדובר על משימות הקשורות לכריית נתונים ממקורות שונים, ניקוי וארגון הנתונים, שימוש בטכניקות או בכלים מתמטיים וסטטיסטיים, ניתוח מגמות, זיהוי אפשרויות לשיפור תהליכים, יצירת דוחות ועוד.

אנו בחברת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס מקצועי ומקיף בתחום הדאטה אנליסט, שיאפשר לכם להיכנס לתחום. אנו מחזיקים בשנים של וותק וניסיון, שאפשרו לנו לצבור את כל הכלים הנדרשים, על מנת לספק לכם את שיטות ההדרכה היעילות ביותר. הקורסים שלנו מועברים אונליין, על מנת לאפשר לכם את היכולת ללמוד בזמן ובמקום שמתאימים לכם. נשמח ללוות אתכם באופן אישי לכל אורך הלימודים, על מנת לספק מענה מקיף לכל שאלה ולכל בעיה. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר