האם יש צורך בתואר אקדמי כדי לעסוק בדאטה?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, המתעניינים בתחום הדאטה. רבים מעוניינים להיכנס לתחום, מאחר ומדובר על מקצוע מבוקש, שרק הולך וצובר תאוצה. עולם הדאטה הופך לחלק בלתי נפרד ממגוון רחב של חברות וארגונים שונים, מאחר ובעידן המודרני כמעט כולם נאלצים להתמודד עם כמויות עצומות של מידע ונתונים. אם בעבר היה מספיק להיעזר בגיליונות אקסל, הרי שהיום יש צורך בכלים טכנולוגיים מתקדמים ומשוכללים יותר, במטרה לעבד ולנתח את הכמויות העצומות של הנתונים. לכן רק הגיוני כי ישנו ביקוש הולך וגובר לאנשי דאטה מיומנים ומוכשרים, שמבינים את התחום לעומק ויודעים כיצד לעבוד עם הכלים השונים.

מה צריך לעשות כדי לעסוק בדאטה?

אחד ממקצועות הדאטה הנפוצים והמוכרים ביותר, הינו תפקיד הדאטה אנליסט. מדובר על תפקיד שיכול לסייע לכם להיכנס לעולם הדאטה ולהמשיך ללמוד ולהתפתח בתוכו. מקצוע זה מצריך ניתוח ועיבוד של נתונים שונים, באמצעות שימוש בכלים סטטיסטיים מתקדמים. התפקיד כולל הפקת תובנות ומסקנות מניתוח הנתונים, אשר משמשות את מקבלי ההחלטות בארגון. הדבר מאפשר להתנהל בצורה מושכלת ויעילה יותר, מאחר ומנהלי הארגון יכולים להשתמש בנתונים בשטח, לצורך קבלת ההחלטות שלהם, במקום להתבסס על תחושת בטן בלבד. כמו כן, הניתוח משמש לצורך בניית תחזיות, המוצגות לבעלי העניין בארגון. אך חשוב לציין כי על מנת לעסוק בתחום, יש צורך להכיר לעומק כלים סטטיסטיים שונים ולהיות בעל רקע בתחום הסטטיסטיקה, תכנות, הבנה עסקית וכדומה. עולם הדאטה משלב נושאים שונים, לכן חשוב לבחור קורס דאטה שמספק לכם את כל הידע והכלים הדרושים לכם, על מנת להיכנס לתחום.

תואר אקדמי לצורך עבודה בעולם הדאטה – האם הוא הכרחי?

אומנם ניתן היום למצוא לא מעט אנשים שמצליחים להגיע רחוק ללא תואר אקדמי, אך למעשה מומלץ להחזיק בתואר רלוונטי, במטרה להשתלב בתחום בצורה קלה ומהירה יותר. יש לזכור כי מדובר על עולם שמצריך הבנה מעמיקה ויכולות ניתוח, לכן אנשים בעלי תואר אקדמי יוכלו להשתלב יותר בקלות, בזכות הכלים והמיומנויות שהם רכשו במהלך התואר. כמו כן, רוב המעסיקים מסתכלים על ההכשרה שלכם, לכן ברוב המקרים הם יעדיפו מועמדים בעלי תואר אקדמי. אך חשוב לזכור כי מעל לכל, יש צורך באנשים סקרנים ויצירתיים, שאינם מפחדים ללמוד ולהתפתח. לכן ישנם אנשים שמצליחים להיכנס לעולם הדאטה ללא תואר, אך לרוב ישנו צורך בתואר בסטטיסטיקה, מדעי המחשב, הנדסה תעשייה וניהול, כלכלה, מדעי ההתנהגות וכדומה.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורסים מקצועיים מעולם הדאטה, על מנת לסייע לכם להשתלב בתחום. אנו מתמחים בתחום מזה שנים ונשמח לספק לכם קורסים אונליין, על מנת לאפשר לכם ללמוד את התחום בזמן ובמקום שנוח לכם. אנו מקפידים על שיטות הדרכה מתקדמות, שיאפשרו לכם להתמקצע בעולמות הדאטה וליהנות מתמיכה אישית לכל אורך הקורס. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר