מלא שמות תפקיד אחד – מה בדיוק עושה אנליסט נתונים בארגון

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תחום הדאטה אנליסיס, מאחר וכמעט בכל ארגון ניתן היום למצוא אנליסט נתונים, המבצע תפקיד חשוב וחיוני עבור הארגון. מדובר על תחום רחב ומגוון, הכולל תפקידים שונים ומגוונים, בהתאם לאופי הארגון וליכולות האנליסט. כמו כן, חשוב להדגיש כי ניתן לחלק את התחום לתתי תחומים שונים, כגון אנליסט עסקי, אנליסט פיננסי, אנליסט שיווק וכדומה. כמובן שבכל ארגון ניתן למצוא שמות שונים לתפקידים המגוונים, דבר שמצריך מעבר על פירוט המשרה ודרישות התפקיד. 

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס אנליסט נתונים, שיאפשר לכם להיכנס לתחום ולהתחיל להרוויח. אנו מקפידים על שיטות הדרכה חדשות ומתקדמות, במטרה לספק לכם את כל הידע והכלים הנדרשים, לצורך התמקצעות בתחום. אנו מספקים הדרכות מקוונות לצד תמיכה אישית, במטרה לאפשר את התנאים האופטימליים ביותר להצלחה שלכם.

מהו תפקידו של אנליסט נתונים בארגון?

קודם כל, חשוב לזכור כי בעידן הנוכחי כל הארגונים נאלצים להתמודד עם כמויות עצומות של נתונים. נתונים אלו חיוניים לצורך קבלת החלטות קריטיות, היכולות להשפיע על עתיד הארגון ורמת הרווחיות שלו. באמצעות ניתוח נתונים ניתן לאתר חוסר יעילות או בעיות אחרות, שיאפשרו לכם לשפר את ההתנהלות של הארגון ורמת הפרודוקטיביות שלו. כמו כן, הנתונים ישמשו לצורך החלטה לגבי פיתוח של מוצרים חדשים או כניסה לשווקים חדשים. אנליסט נתונים אמור לנתח את הנתונים על מנת לסייע לארגון לקבל החלטות מושכלות ונבונות יותר. כמו כן, תפקידו כולל מציאת אפיקים חדשים, בהם הארגון יכול להתייעל, על מנת להבטיח את המשך הצמיחה שלו והיכולת לעמוד ביעדים שנקבעו מראש. לצורך כך, אנליסט הנתונים משתמש בכלים שונים, החל מאקסל ועד לגוגל אנליטיקס, SQL, טבלאו, שפות תכנות שונות ועוד.

ההבדלים בין התפקידים השונים של אנליסט נתונים בארגון

כל אנליסט מבצע תפקיד ששם דגש על אספקט מסוים, כגון האספקט הפיננסי, משאבי אנוש, שיווק וכדומה. לכן סוג הנתונים שהוא יעבוד איתם יהיה בהתאם לתפקיד שלו בארגון. למשל, אנליסט עסקי אחראי על כל האספקטים השונים של העסק, כגון ביצועי המכירות בארגון, הצלחה או חוסר הצלחה של מוצרים מסוימים, כמות הלקוחות של הארגון וכמות הלקוחות החוזרים. כמו כן, אנליסט עסקי בודק את רמת שביעות הרצון של הלקוחות ורמת ההכנסות החודשית והשנתית של הארגון. לעומת זאת, אנליסט שיווק אחראי על מעקב הקמפיינים השונים של הארגון, כולל בדיקת הקמפיינים המצליחים יותר או פחות, מקור הלידים האיכותי ביותר ועוד.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס אנליסט נתונים מקיף ויסודי, שיאפשר לכם להיכנס לתחום ההייטק. הקורס שלנו יספק לכם את כל הכלים הנדרשים לצורך תחילת העבודה בתחום, כולל תרגול מעשי בכל הכלים והאנליזות שתשמשו בהם בעבודה היומיומית שלכם בתור אנליסט נתונים. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר