ניתוח נתונים באקסל

היום ניתן למצוא לא מעט מקומות עבודה, שמצריכים עבודה עם תוכנת האקסל. מדובר על אחת התוכנות הפופולאריות ביותר, היכולות לשמש למגוון רחב של שימושים שונים. אך יש לזכור כי אחד השימושים החשובים והחיוניים ביותר, הוא ניתוח נתונים. מדובר על תחום שרק הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, מאחר וחברות וארגונים שונים מתחילים להבין את החשיבות העצומה שלו. מאחורי כל סוג של עסק מצליח, ניתן למצוא אנליסט נתונים מנוסה ומיומן, המשתמש במגוון רחב של כלים שונים, לצורך הסקת התובנות העסקיות היעילות ביותר עבור העסק. ניתוח נתונים באקסל מהווה חלק משמעותי מארגז הכלים של כל אנליסט, מאחר ולא ניתן לנתח את נתוני העסק, ללא הסתייעות ביתרונות הרבים של תוכנת האקסל.

מה חשוב לדעת לגבי ניתוח נתונים באקסל?

  • כל דאטה אנליסט חייב להכיר את התחום של ניתוח נתונים באקסל, מאחר ומדובר על אחד מכלי העבודה המרכזיים ביותר.
  • זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר לנתח את תוצאות העבר ולזהות מגמות חדשות, הנמצאות בתהליכי התהוות.
  • רוב הארגונים והחברות למדו להסתמך על תחזיות מסוג זה, לצורך בניית האסטרטגיה העסקית שלהם. לכן אין זה מפתיע כי ישנו ביקוש עצום לאנליסטים מיומנים, המכירים את התחום ומסוגלים לשפר את התפוקה והרווחיות של בית העסק.
  • באמצעות איסוף של נתונים ועיבודם, האנליסט מסוגל לגלות מידע חיוני ולגבש מסקנות מבוססות, לצורך קבלת החלטות מושכלת יותר. באמצעות ניתוח נתונים באקסל ניתן לנתח את המצב הקיים כרגע בבית העסק ולזהות פתרונות ובעיות שונות, לצורך גיבוש האסטרטגיה המתאימה ביותר עבור הארגון.
  • יש לזכור כי האקסל אינו מהווה את הכלי היחיד של האנליסט, מאחר והוא אמור לשלב כלים מתקדמים יותר, לצורך עבודה עם סוגי קבצים שונים. 

ניתוח נתונים באקסל – חובה עבור כל דאטה אנליסט

האקסל נחשב לאחת התוכנות הוותיקות והמוכרות ביותר, אך יש לזכור כי ניתוח נתונים באקסל מתאים בעיקר במקרים בהם כמות המידע אינה גדולה במיוחד. האקסל יתקשה להתמודד עם כמויות מידע עצומות, לכן מומלץ להשתמש בו לצורך ניתוח כמות קטנה יחסית של נתונים. כמו כן, הוא יהיה שימושי לצורך הצגת הנתונים בטבלה. בנוסף, הוא מציע מבחר מגוון של פונקציות דינמיות ותוכניות סטטיסטיות, המאפשרות לבצע חישובים מסובכים תוך זמן קצר בלבד. מדובר על פונקציות מובנות, שאינן מצריכות שימוש בנוסחאות מצד המשתמש. מדובר על תוכנה גמישה המאפשרת לקבל פתרון מידי לכל בעיה סטטיסטית, ללא שימוש בתוכנות מורכבות יותר. 

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס מקיף ויסודי בתחום של ניתוח נתונים באקסל. הקורסים שלנו כמו קורס ניתוח נתונים באקסל, קורס דאטה אנליסט וקורסים נוספים מועברים אונליין, תוך כדי הקפדה על שיטות הדרכה מתקדמות וחדשניות, המאפשרות ללמוד את החומר בצורה יעילה ופשוטה יותר. באמצעות הקורסים המקצועיים שלנו, תוכלו להתמקצע בעולם הדאטה ולהיכנס לאחד התחומים המשתלמים והמבוקשים ביותר בשוק העבודה של היום. למידע נוסף, צרו קשר.

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר