דאטה סיינס / Data science

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים, העוסקים בתחום הדאטה סיינס – data scientist. מדובר ללא ספק על אחד המקצועות הנחשבים והמבוקשים ביותר, המאפשרים לעוסקים בו אתגרים מקצועיים ויכולת להמשיך ללמוד ולהתפתח על בסיס יומיומי. עם זאת, יש לציין כי מדובר על תחום מתקדם ולא פשוט, המצריך לא מעט ידע והכנה מוקדמת. לכן אין זה מפתיע כי נכון להיום, שוק התעסוקה נמצא במחסור של 80% בעובדי דאטה סיינס – data scientist. מי שיבחר ללמוד את התחום, יזכה ללא ספק למקצוע יוקרתי ונחשב, לצד ביקוש גבוה, המוביל לתנאי עבודה מעולים ושכר התחלתי גבוה מהממוצע בענף.

כל מה שחשוב לדעת לגבי דאטה סיינס 

קודם כל, חשוב להבין כי כל התחום של דאטה סיינס מבוסס על מגוון רחב של תהליכים מתקדמים ומחקר מקצועי ומעמיק, המאפשרים ליצור ידע חדשני מתוך הידע הקיים בארגון. אומנם גם אנליסטים מתחילים עוסקים באיסוף מידע והפקת תובנות מהפכניות מהמידע הקיים, אך תחום הדאטה סיינס נחשב להרבה יותר מורכב מזה. ראשית כל, העוסקים בתחום חייבים להבין לעומק את מהות הבעיה ורק לאחר מכן, להתחיל לאתר את הפתרון המתאים ביותר עבורה. אם בעבר היה צורך בתארים מתקדמים בסטטיסטיקה או מתמטיקה על מנת לעסוק בתחום, הרי שהיום ניתן להתקבל לאחר מעבר של מספר קורסים מקיפים ומקצועיים. חשוב להדגיש כי אומנם ישנה העדפה לאנשים המגיעים מעולם האלגוריתמים, אך לא תמיד הדוקטורים מהאקדמיה מבינים כיצד להשתמש בדאטה הארגוני, לצורך הסקת המסקנות המתבקשות. לכן היום ניתן למצוא בתחום גם לא מעט מהנדסים בעלי רקע קודם במתמטיקה ותכנות.

דאטה סיינס – העתיד כבר כאן!

חשוב להדגיש כי מעבר לאנשי אקדמיה ומהנדסים, ניתן היום למצוא בעולם הדאטה סיינס גם אנשים מוכשרים ורציניים, המגיעים מרקע מגוון יותר. יש לזכור כי עם התפתחות הטכנולוגיה, כמעט כל ארגון יוכל להפיק תועלת ממדעני נתונים, שיספקו להם תובנות חדשניות ויעילות לגבי הגדלת התפוקה והרווחיות. אם בעבר היה ניתן למצוא אנשי דאטה סיינס רק בעולם ההייטק, הרי שהיום הם מגיעים גם לתעשיית הרכב, תחום החינוך והמשפט, עולם הרפואה וכדומה. כל מי שילמד את התחום ויגיע עם רקע מתאים, יוכל להשתלב באחד המקצועות המבוקשים והמשתלמים ביותר בשוק. ישנו צורך ברקע מסוים במתמטיקה והבנה בכלים סטטיסטיים, אך אין שום הכרח להחזיק בתואר שני בסטטיסטיקה. כמו כן, יש צורך ביכולות תכנות והיכרות מעמיקה עם תחום העיסוק הספציפי של החברה, במטרה להבין את הבעיה ואת תחום הדאטה הספציפי עבורה.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס דאטה אנליסט, המהווה את הצעד הראשון לעבר התפקיד הנחשק. לאחר תפקיד ראשון בתור דאטה אנליסט, תוכלו להתקדם לעולם הדאטה סיינס. הקורסים שלנו מבוססים על פתרונות ושיטות הדרכה חדשניות ומתקדמות, המאפשר התמקצעות יעילה יותר בעולם הדאטה. באמצעות הדרכות מקוונות ותמיכה אישית, תוכלו ללמוד את התחום לעומק ולהשתלב באחד המקצועות הנחשקים ביותר בתחום. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר