ניתוח נתונים? יש בכל חברה

היום ישנו ביקוש הולך וגובר לאנשים המתמחים בתחום של ניתוח נתונים. מדובר על תחום שרק הולך ומתפתח בשנים האחרונות, מאחר וכמעט כל חברה וארגון יכולים להיעזר בשירותיהם של אנשי דאטה. אם בעבר היה מדובר על כמויות קטנות של נתונים, שניתן היה לעבד ולנתח באמצעים פשוטים יותר, הרי שהיום מדובר על כמויות עצומות של מידע, הדורשות שימוש בכלים סטטיסטיים מתקדמים. דאטה אנליסט מסוגל לנתח ולעבד את הנתונים השונים שזורמים לארגון, על מנת להבין את המגמה ולהסיק את המסקנות המתבקשות, על סמך הניתוחים הסטטיסטיים השונים. מסקנות אלו משמשות את ההנהלה הבכירה, שנאלצת לא פעם לבצע החלטות לא פשוטות. באמצעות תובנות מהשטח ניתן לקבל החלטות מושכלות יותר, שייסעו להתפתחות ולרווחיות של הארגון.

החשיבות של ניתוח נתונים

אנשים המתמחים בתחום של ניתוח נתונים, חייבים להכיר לעומק מגוון רחב של נושאים שונים. הדאטה אנליסטים חייבים להבין בסטטיסטיקה ובכלים סטטיסטיים מתקדמים, אך גם להיות בעלי ידע בתכנות, הבנה עסקית ויכולת לזהות טרנדים טכנולוגיים שונים. אנשי הדאטה אמורים להכיר גם כלים טכנולוגיים משוכללים ולהבין כיצד לאתר מידע חיוני במקורות המידע השונים. תפקיד מסוג זה חיוני ברוב החברות והארגונים הגדולים, מאחר וכמויות הנתונים רק הולכות ועולות עם השנים. אם בעבר היה צורך באנשי דאטה רק בחברות ההייטק השונות, הרי שהיום ניתן למצוא אנליסטים במגוון עצום של חברות ביטוח, חברות פיננסיות שונות, מרכזים רפואיים, בתי חולים וכדומה. האנליסטים מסוגלים לנתח את הנתונים השונים ולהפיק מהם תובנות, שישפיעו על ההחלטות האסטרטגיות של הארגון או החברה.

ניתוח נתונים – תוספת חיונית לכל חברה

אנליסט הנתונים מסייע לדרג הניהולי לראות את התמונה הרחבה, דבר שמאפשר לקבל החלטות ולפעול בצורה המבוססת על סמך הנתונים בשטח, במקום להסתפק בתחושת בטן בלבד. ניתוח נכון ומדויק של הנתונים השונים, יכול להשפיע באופן ניכר על הגדלת המכירות של החברה, הרחבת הפעילות של הארגון, ייעול תהליכי עבודה שונים וכמובן שיפור שימור הלקוחות בארגון. מדובר על חלק בלתי נפרד מהעידן המודרני, מאחר ואנו חיים היום בשוק תחרותי במיוחד. כל ארגון או חברה שלא יקפידו לשמור את היד על הדופק, עלולים למצוא את עצמם מחוץ לתחרות. לכן כל מי שמעוניין לרכוש לעצמו מקצוע מבוקש ורלוונטי, יכול להתחיל ללמוד את התחום של ניתוח נתונים. אנליסט מתחיל יכול לחפש עבודה במגוון רחב של חברות וארגונים שונים, דבר שמבטיח לו גיוון תעסוקתי ואת היכולת להשתלב בשוק העבודה מיד בסיום הקורס.

אנו במכללת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורסים מתקדמים ויעילים בתחום של ניתוח נתונים. כל הקורסים שלנו מועברים אונליין, על מנת לאפשר לכם ללמוד בזמן ובמקום האידיאליים עבורכם. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ההדרכה ונשמח לסייע לכם להמשיך ללמוד ולהתפתח בעולמות הדאטה. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר!

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר