דאטה אנליסט מתחיל

דאטה אנליסט, או מנתח נתונים בעברית, הוא אחד המקצועות המבוקשים והנחשקים ביותר כיום בתחום ההייטק. 

הוא אחראי על איסוף, שמירה וניתוח של נתונים חיוניים למגוון אינסופי של ענפים שונים. 

להפוך את הנתונים ליעד רלוונטי, עליו אפשר להסתמך למטרות שונות, להסיק מסקנות ואף לנבא תחזיות. 

לכן כל ארגון מבוסס נתונים זקוק לדאטה אנליסט שפועל בשורותיו ומסייע לו למצות את המקסימום מתוך מאגרים ומקורות שונים של נתונים.

מה צריך כדי להצליח בתור דאטה אנליסט מתחיל?

כדי להתחיל לעבוד בתור דאטה אנליסט מתחיל, צריך לעבור קורס מקצועי Data Analyst במסגרת איכותית ומוערכת.

אבל כדי להצליח בתחום ולבצע את התפקיד בצורה טובה, שתאפשר לכם להתקדם, צריך להבין את דרישות התפקיד בפועל.

כי מלבד ניתוח נתונים מול מחשב, דאטה אנליסט צריך גם לערוך ולהציג את תוצאות תהליכי ניתוח הנתונים בצורה ברורה ומדויקת בפני הנהלת הארגון, באופן שיאפשר להם להפיק תועלת מהעבודה שלו.

כמה מרוויח דאטה אנליסט מתחיל?

תפקיד Data Analyst מתברג גבוה בדרגות השכר בהייטק, כאשר אפילו דאטה אנליסט בתחילת הדרך יכול להרוויח 14,000. עם הזמן, השכר גם מכפיל את עצמו ויותר, לצד תנאים מפנקים ששמורים רק לעובדי הענף.

האם יש ביקוש לדאטה אנליסט מתחיל?

התשובה היא – לגמרי כן.

דאטה אנליסטים עובדים לא רק בחברות הייטק, אלא באינספור תחומים, ענפים וארגונים אחרים, אשר זקוקים לשירות הזה כדי לייעל את העבודה שלהם ולהרוויח יותר. 

עם זאת, כדי להתקבל למשרה טובה בארגון נחשק, יש מספר יכולות ותכונות שכדאי לרכוש ולפתח:

  • מוטיבציה רצון ללמוד ולהתפתח מעיד כי אתם השקעה משתלמת לטווח ארוך. פתיחות ללמידה גם היא מראה שקל לעבוד אתכם, שתצליחו להשתלב בקלות יחסית במגוון תחומים וללמוד את המערכת במהירות. 
  • תקשורת טובה וביטחון עצמי – דאטה אנליסט נדרש להציג את התוצאות והתובנות שלו מתהליכי ניתוח נתונים בפני הנהלת הארגון ואנשי מפתח אחרים. לצורך כך, כדאי להתבטא ברהיטות וביטחון עצמי, להסביר את עצמכם היטב ולוודא שהדברים מובנים.
  • רקע בתחומים דומים גם אם אין לכם ניסיון ספציפי בתפקיד ניתוח נתונים, אתם יכולים להראות שיש לכם ניסיון בתחומים משיקים ומקבילים. למשל בתחום הפרזנטציה, או מערכות מידע, מדעי המחשב וכן הלאה.

פשוט להתחיל

אם החלטתם להשקיע בלימודי דאטה אנליסט, ייתכן גם שיש לכם גם חלום להתברג בתחום ספציפי, עם שכר בגובה מסוים ואולי אתם גם יודעים באיזו חברה אתם רוצים לעבוד. 

אבל בתור מתחילים, כדאי להיות יותר פתוחים ולנסות להתקבל גם למשרות דומות, או ארגונים אחרים שיאפשרו לכם לרכוש את הניסיון הנדרש להתברג בהמשך במשרת החלומות.

לסיכום, מכללת SmartBrainData נולדה מתוך חיבור אמיתי לצרכים והשאיפות של תלמידים בתחום. פתרונות מתקדמים ושיטות הדרכה חדשניות, כולל תרגול וביצוע פרקטי, מאפשרות לנו לספק לכם את הכלים הנדרשים כדי להתחיל לעבוד בתחום הדאטה ולהצליח. צרו קשר למידע נוסף! 

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר