5 עולמות בהם תוכל להשתלב כמנהל מוצר מתחיל

מנהל מוצר אחראי על פיתוח הצד הלוגיסטי של המוצר. הוא אמור להיות אחראי על כל שלבי החיים של המוצר, או לחילופין, רק על שלב אחד ויחיד. הכול תלוי בחברה או בארגון, מאחר וישנם ארגונים המעסיקים מספר מנהלי מוצר, בהתאם לכמות שלבי החיים של המוצר. לעומת זאת, בארגונים אחרים מנהל המוצר אחראי על כל שלבי החיים, החל משלב האפיון ועד לשלב היישום, התקצוב, השיווק, המכירות והתמיכה במוצר. כמו כן, לא פעם מנהל המוצר אחראי על הגרסאות החדשות של המוצר ועל החלפת המוצר הקיים במוצר חדש. לכן אין זה מפתיע כי כל מנהל מוצר יכול למצוא את עצמו במגוון רחב של עולמות שונים, מאחר והיום רוב הארגונים והחברות זקוקים לשירותיו של מנהל מוצר איכותי ומקצועי.

מה חשוב לדעת על מנהל מוצר מתחיל?

חשוב להבין כי גם מנהל מוצר מתחיל יכול למצוא את עצמו במגוון רחב של תפקידים שונים, מאחר ובכל ארגון מדובר על תפקיד שונה לחלוטין. מנהל המוצר חייב להחזיק בהבנה טכנולוגית מתאימה, על מנת להבין את הטכנולוגיה העומדת מאחורי המוצר המדובר. לרוב ישנה העדפה למנהלי מוצר המחזיקים בניסיון קודם בפן המעשי של התפקיד, כמו למשל, אנשי שיווק שהתקדמו לתפקיד של מנהל מוצר שיווקי. מדובר על תפקיד ניהולי, אשר לרוב אינו כולל ניהול של עובדים אחרים, אלא פיקוח על התהליך. באמצעות קורס ניהול מוצר כל אחד יכול להיכנס לתחום ולהתחיל לעבוד בנישה המעניינת אותו. יש לוודא כי הקורס משלב בין תרגול פרקטי לבין חומר עיוני, לצד התייחסות לכל שיטות העבודה הרלוונטיות.

מהם העולמות היכולים להתאים לכל מנהל מוצר מתחיל?

מנהל מוצר מתחיל, שסיים קורס מקיף ויסודי, יכול להשתלב במספר נישות שונות בשוק העבודה של היום. אחת הנישות הרלוונטיות ביותר היא עולם הגיימינג, מאחר ואין ספק כי מדובר על תחום שרק הולך ותופס תאוצה. ישנו ביקוש רב למשחקים חדשים, לכן כל חברה שמתמחה בתחום זקוקה למנהל מוצר, שיפקח על התהליך ויבטיח מוצר איכותי ויעיל. כמו כן, הדבר נכון גם לעולם האיקומרס, מאחר והיום כולם כבר נהנים מרכישה אונליין, לכן יש צורך לשכלל את הפלטפורמות השונות ולאפשר חווית קניה יעילה וידידותית יותר. בנוסף, עולם המדיקל זקוק תמיד למנהלי מוצר, מאחר ויש צורך בפיתוחים חדשים, שיסייעו לאנשי הרפואה. כמובן שהרשתות החברתיות רק הולכות ומתפתחות, דבר שמצריך פיקוח וייעול התהליך. מעבר לכך, עולם הפינטק הולך ומשתכלל, מאחר וטכנולוגיה פיננסית מהווה חלק בלתי נפרד מהעתיד הקרוב שלנו.

אנו בחברת SmartBrainData נשמח לספק לכם קורס מנהל מוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מספקים קורסים מקוונים, שיאפשרו לכם ללמוד בנוחות של הבית. כל הקורסים שלנו מבוססים על שיטות הדרכה מתקדמות וחדשניות, הכוללות תרגול פרקטי לצד חומר עיוני. למידע נוסף, צרו קשר!

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר