המצב בשוק העסקי ב-2023 ולמה כדאי להגשים קריירה כדאטה אנליסט

מאז שהתפשטות האינטרנט הפכה לחובה לא רק בחיי היום יום, אלא גם בעסקים ובתעשייה, התפתח צורך גדל בניתוח נתונים. ב-2023, העולם נמצא במעין תקופת "זהב" של ניתוח נתונים. כל תחום בעסקים מחפש דרך לנצל את המידע המגוון והמרשים שנגזר מהנתונים שהם מצטברים. בנוסף, יישומי הבינה מלאכותית ממשיכות להתפתח בקצב מהיר כמו למשל chatgpt. כל אלה מביאים לצורך בדאטה אנליסטים.

 

דאטה אנליסטים הם קישור קריטי בין הנתונים להבנתם. הם מנתחים נתונים גולמיים, מבצעים סטטיסטיקות מתקדמות ומשתמשים בכלים של למידת מכונה כדי להבין מהם הדפוסים והמגמות שיש בארגון. הם מספרים את הסיפור מאוחרי הנתונים, מסבירים את המשמעות של הנתונים לאנשים שאינם מבינים נתונים, מה שמאפשר להם להכריע על בסיס מידע משמעותי.

 

עם המידע שמתקבל מאתרי האינטרנט, מערכות ה- ERP, מערכות ה-CRM, ועוד, הנתונים הם חומר הגלם של כל עסק, והאנליסטים הם אלה שמסוגלים להפוך את החומר הגלם הזה למוצר מוכן. חברות מתחילות להבין את הערך האסטרטגי של הנתונים, ומשקיעות המון בהגברת היכולות שלהן לאנליזות, ולארכיטקטורת נתונים.

 

מצד אחד, התרבות העסקית מתמקדת יותר ויותר בנתונים. מנהיגים בתעשייה מבינים שנתונים איכותיים יכולים להכיל את המפתח לתחרותיות עסקית, התמרה שמקנה לדאטה אנליסטים מעמד חשוב. מצד שני, הכמות האדירה של נתונים שנוצרת מדי יום יוצרת ביקוש גבוהה לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לנתח, לפענח ולהבין את המשמעויות של הנתונים.

 

במצב של השוק העסקי הכיום, ישנן שלל הזדמנויות עבודה במגוון תחומים של ניתוח נתונים – מסטארטאפים טכנולוגיים, דרך תעשיית הביטוח, הפיננסים ועד לבריאות. כך שהיום, דאטה אנליסטים נחשבים לא רק למובילים בעולם העסקים, אלא גם לאלו שיכולים להשפיע באופן משמעותי על תוצאות והחלטות של עסקים,ואף על החברה.

 

על מנת להצליח כדאטה אנליסט, יש צורך בשלל יכולות מקצועיות ואישיות: היכולת להבין מורכבויות, לתכנת, להשתמש בכלים מתקדמים כמו למשל python , יכולת לנתח מגוון רחב של מידע וליצור ממנו דוחות משמעותיים. כמו כן, היכולת לתקשר בצורה ברורה ולהסביר קונצפציות מורכבות לאנשים שאינם מתמחים בתחום הנתונים, היא חיונית. כאשר הם משלבים את הידע המקצועי עם הכישורים האינטרפרסונליים, דאטה אנליסטים יכולים להפוך לכוח מניע בחברות שלהם.

 

אחת ההזדמנויות המרכזיות שהמקצוע מציע היא הגמישות בפרויקטים ובתחומים שבהם ניתן לעבוד. הנתונים הם בלתי נמנעים בכל תחום של החיים, ולכן ניתוח הנתונים משמש בתחומים מרובים מאוד. דאטה אנליסטים יכולים להכשיר את התחום הרפואי להבנה יותר טובה של מחלות וטיפולים, לעזור לחברות ביטוח לשפר את הערכת הסיכונים שלהן, או לסייע לחברות טכנולוגיה לפתח מוצרים מבוססי יוזרים ליעילים יותר.

 

למרות שהמקצוע מציע הזדמנויות רבות, יש גם אתגרים משלו. הנתונים מורכבים משלל אויבקטים שונים, והניתוח שלהם יכול להיות מורכב ומעייף. יתרה מכך, נדרשת מעורבות מתמדת ללמוד על טכנולוגיות חדשות, שפות תכנות חדשות, ומערכות ניתוח נתונים מתקדמות. זו הסיבה שבה המקצוע של דאטה אנליסטים דורש למידה מתמדת ושדרוג מיומנויות בSBD  אנחנו מלמדים בדיוק את מה שצריך היום בתעשייה ונותנים את הכלים גם להתפתח ולללמוד כלים מויונויות חדשות בקורס דאטה אנליסט 

 

כל זאת, ההזדמנויות האינסופיות, הגמישות, וההשפעה המשמעותית של דאטה אנליסטים בחברות שונות, מה גם  קריירה מבוקשת ומגמה בצמיחה. עם התפתחות הדיגיטליזציה והמידע הרב שנוצר, תפקידם של דאטה אנליסטים רק ימשיך לגדול בחשיבותו.

 

במילים אחרות, העתיד של ניתוח הנתונים נראה מבטיח. כדאטה אנליסט, אתה יכול לצפות להשפיע באופן חשוב על ההחלטות המרכזיות של החברות ולעזור להן להתמקד במה שחשוב באמת – לקבל החלטות מבוססות-נתונים שישפרו את התוצאות העסקיות שלהן.

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר