דאטה אנליסט – ספרינטים מול יעדים עסקיים

אז קדימה, בואו נצלול לעולם מרתק ומלא אפשרויות! בעידן הדיגיטלי של היום, דאטה אנליסטים הם לא פחות מגיבורי על, עם היכולת להפוך נתונים גולמיים לאוצרות של תובנות. אבל איך בדיוק ממירים את הקסם הזה למציאות? איך מחליטים באיזו דרך לקחת את הפרויקטים הענקיים שלנו? זה הרגע להתמודד עם שאלה נפלאה זו: האם לזנק קדימה בספרינטים קצרים ואג'יליים, או לפנות למסלול המכוון יעדים עסקיים, שמתמקד בתמונה הגדולה? בואו נגלה יחד איך כל אחת מהגישות האלה יכולה להפוך את העולם שלנו – ואת העולם העסקי – למקום טוב יותר. זה יהיה מסע מרתק, אז אזרו חגורות ובואו נתחיל!

עבודה בספרינטים

בעידן דיגיטלי שבו נתונים הם המטבע החדש, ארגונים בכל רחבי העולם מחפשים דרכים לנצל את הפוטנציאל האדיר שבניתוח נתונים. דאטה אנליסטים, אותם מגדירים לעיתים כ'הקוסמים' של העולם המודרני, מצוידים בכלים לזהות תבניות, לגלות תובנות חדשות ולהניע שינוי אסטרטגי בארגונים. השאלה הגדולה שעומדת בפני רבים היא לא רק 'מה לעשות עם כל הנתונים הזמינים?', אלא 'כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר?'. בחינה של שתי מתודולוגיות עיקריות לעבודה עם נתונים – עבודה בספרינטים מול עבודה מבוססת יעדים עסקיים – מציעה אור בקצה המנהרה.

העבודה בספרינטים, גישה הנלקחת מעולמות האג'ייל והפיתוח, מציעה פריים זמן קצוב ומטרות מוגדרות ברורות, דבר המאפשר גמישות גבוהה ויכולת תגובה חזקה לשינויים. יתרונותיה כוללים:

  • גמישות ותגובה לשינויים: האפשרות להתאים את העבודה לדרישות שונות של העסק באופן מתמיד.
  • מוקדיות וקדמיות: התמקדות במשימות מוגדרות ברורות מקלה על מעקב אחר התקדמות וביצועי הצוות.
  • הערכה תדירה ומשוב: המבנה האיטרטיבי מוביל להערכות תקופתיות וקבלת משוב מהיר, מה שמזרז חדשנות ושיפור מתמיד.

עבודה מבוססת יעדים עסקיים

בניגוד לגישה המתוזמנת של הספרינטים, גישת העבודה מבוססת יעדים עסקיים מתמקדת בזיהוי ובהשגת יעדים עסקיים מרכזיים, תוך התחשבות בצרכים הגלובליים של הארגון. יתרונות הגישה כוללים:

  • התאמה גבוהה לצרכים עסקיים: הדגש על יעדים עסקיים מקנה גמישות בבחירת פרויקטים וטכניקות, תוך התמקדות במה שהכי חשוב לעסק.
  • תוצאות מדידות ומשמעותיות: עבודה מכוונת יעדים מאפשרת מדידת השפעה ישירה על העסק, מה שמביא לתוצאות משמעותיות ומוחשיות.
  • ארוכת טווח וחזון: פתרונות שנבנים סביב יעדים עסקיים ארוכי טווח מאפשרים לדאטה אנליסטים לחקור ולפתח פתרונות יותר מורכבים ורחבי היקף.

בעולם אידיאלי, השילוב של שתי הגישות הוא המפתח להצלחה. דאטה אנליסטים יכולים לנצל את המבנה והמוקדיות של עבודה בספרינטים לצורך התמודדות עם משימות קצרות טווח ותגובה מהירה לדרישות שוטפות, בעוד שהם גם משקיעים בפרויקטים ארוכי טווח ומחקרים המונחים על ידי יעדים עסקיים

 

 אצלנו בקורס BI ובקורס דאטה אנליסט אנחנו לוקחים דוגמאות מהעלום האמיתי ויוצרים דשבורדים ומדדים רלוונטים תוך כדי שימוש בAI .להתייעצות נוספת אנחנו מזמינים אותכם לקבוע איתנו שיחת ייעוץ לקורס דאטה אנליסט או בקורס BI שלנו 

אולי פספסת משהו
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק
אורי ליכטמן - מומחה לדאטה והכשרות להיי-טק

לאורי ליכטמן 10 שנות ניסיון ומומחיות בתחום הדאטה ובהן הוא גם פיתח ולימד יותר מ-100 אנליסטים ומפתחי BI.

מהנדס תעשייה וניהול, מומחה באנליזה, הקמת מערכות BI ותשתיות דאטה, שותף להצלחת מודלים סטטיסטיים בארגונים גדולים כגון בנקים, חברות תקשורת וחברות קמעונאות, ממקימי צוותים ותשתיות דאטה בסטארטאפים מובילים בתעשיית ההייטק.

מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר